Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo bitcoina

Bitcoin w porównaniu do konta bankowego nie pozwoli komornikowi ani innym instytucjom na zajęcie Twoich środków. Dostęp do nich ma tylko osoba posiadająca klucz/hasło, czyli tylko Ty. Wynika to z technologii, a nie umowy, którą jedna ze stron może w każdej chwili złamać.
Technologia ta blokuje też możliwość doemitowania bitcoina. Jest ich 21 milionów i nigdy nie będzie więcej. Dzięki temu bitcoin nie traci na wartości, jest odporny na inflację z tym związaną (podatek inflacyjny)
Bitcoin jest pod pewnymi względami podobny do metali szlachetnych czy gotówki, ale w przeciwieństwie do nich możemy używać kopii bezpieczeństwa. Te same środki możemy przechowywać w wielu kopiach (np. w domu, w biurze, u rodziców). Dzięki temu w wypadku kradzieży czy pożaru nie stracimy ich. Dodatkowo każda kopia zabezpieczona hasłem jest bez niego bezużyteczna dla złodzieja.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

X

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013