O bitcoin

Podstawy

 • Bitcoin to technologia, protokół, system...
  ...a także podstawowa jednostka w tym systemie (bitcoin), ale tego czym jest bitcoin nie zmienią wymyślne nazwy i klasyfikacje tworzone przez prawników i ustawodawców.
 • Bitcoin pozwala przesyłać środki przez internet.
  Do przesłania bitcoina potrzebujesz tylko internetu i aplikacji, nie musisz mieć pozwoleń, kont bankowych, zameldowania, czy nawet obywatelstwa.
 • Bitcoina wysyła się natychmiastowo tak łatwo i szybko jak e-mail.
  Wysyłka trwa kilka sekund, jest możliwa zawsze, 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nie występują przerwy serwisowe.
 • Transakcj bitcoin nie da się cofnąć.
  Transakcje bitcoin są nieodwracalne. Dzięki temu nie ma możliwości, że ktoś cofnie środki wysłane na nasze konta, mamy co do nich pewność, inaczej niż w bankach.
 • Bitcoina nie da się doemitować.
  Bitcoinów jest dostępnych 21 milionów i nigdy nie będzie więcej, ale spokojnie - bitcoinów starczy dla wszystkich, każdy dzieli się do 8 miejsca po przecinku.
 • Bitcoin nie podlega inflacji spowodowanej dodrukiem.
  Dzięki stałej ilości bitcoinów i rosnącej bazie użytkowników, jego wartość długoterminowo rośnie a nie maleje (jak to ma miejsce w przypadku walut klasycznych, gdzie banki centralne dodrukowują baknoty, a użytkowników nie przybywa).
Dokonaj swojej pierwszej transakcji! Spróbuj już teraz!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

X

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013