Często zadawane pytania

Czy to bezpieczne?


Bezpieczeństwo Bitcoina opiera się na 3 filarach:

  1. Bezpieczeństwie systemu – który jest wielokrotnie weryfikowany.
  2. Bezpieczeństwie strony transakcji – poczytaj o tym w zakładce bezpieczeństwo.
  3. Bezpieczeństwie Twojego komputera / nośnika portfela bitcoin – dzięki zastosowaniu haseł i przy zachowaniu ostrożności jest to forma bezpieczniejsza od gotówki.

Co jeśli potrzebuję szybko wypłacić gotówkę?


W zależności od tempa, w jakim chcesz dokonać transakcji, musisz zaproponować cenę odpowiednio niższą, niż średnia między ceną kupna a sprzedaży. Dzięki temu odpowiednio dużo użytkowników kupi od Ciebie gotówkę. Żeby zorientować się ile w danej chwili możesz kupić lub sprzedać bitcoinów, zapoznaj się z naszym wykresem głębokości.

Ile kosztuje transfer Bitcoin?


Nic! Zapłata do innego użytkownika w BTC, niezależnie gdzie na świecie się znajduje, nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Czy w Bitcoin można inwestować?


Tak – bitcoin ze względu na rosnące zainteresowanie i ograniczoną algorytmem podaż pieniądza, doskonale nadaje się na inwestycję średnio i długoterminową, wahające się kursy wymiany, mogą także służyć inwestycjom krótkoterminowym.

Czemu Bitcoin a nie inna kryptowaluta?


Użyteczność waluty zależy w dużej mierze od jej popularności, bitcoin jest zdecydowanym faworytem wśród kryptowalut, jest uznawany przez największą ilość firm, wymienialny na największą ilość dóbr, a także poparty najliczniejszą grupą użytkowników.

Skąd się bierze bitcoin?


Bitcoin można oczywiście nabyć w naszej giełdzie. Można go w ograniczonym stopniu uzyskać także w procesie tzw. „wykopywania” – opartego na udostępnianiu mocy obliczeniowej do weryfikacji transakcji, jednak metoda ta, zgodnie z algorytmem, stopniowo traci na szybkości i opłacalności, ze względu na ograniczenie maksymalnej ilości bitcoinów do 21 milionów.

Na ile części dzieli się Bitcoin?


Jeden bitcoin można podzielić na aż 10^8 części czyli 100 000 000 fragmentów. Dzięki temu, nawet zwiększenie wartości pojedynczej monety, nie utrudnia wykorzystania bitcoina do małych transakcji.

Jakie są prowizje w bitstar?


Prowizja zależy od wolumenu transakcji wykonanych przez ostatnie 30 dni

Prowizja zależy od wolumenu transakcji wykonanych przez ostatnie 30 dni. Wolumen ten jest zliczany oddzielnie dla każdej pary walutowej. Wysokość prowizji określa tabela. Wysokości prowizji ustalone są w odniesieniu do wolumenu naliczanego w walutach klasycznych.

Dlaczego w "Historia operacji" pojawiają się zerowe prowizje (-0,00 PLN)?


Kwoty PLN w "Historia operacji” są reprezentowane z ograniczoną dokładnością, przez odcięcie mniej znaczących cyfr (1,219 wyświetlane jest jako 1,21) dlatego prowizja w wysokości 0,009 i niższe pokazane są jako 0,00. Bez obaw, przetwarzamy prowizje oraz wszystkie transakcje prawidłowo. System transakcyjny jest oddzielony od systemu prezentacji (interfejsu). Jeśli potrzebujesz precyzyjnych danych pobierz je w wygodnym formacie, wybierając link pod listą w "Historia operacji" i wybierając odpowiadające Ci kodowanie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

X

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013